Ora curenta: 24-07-2014, 01:01 AM Salut, Musafir! (LogareÎnregistrare)

Posteaza raspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 61 voturi - 2.59 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Care este cel mai puternic caine din lume?
03-03-2010, 09:58 AM
RE: Care este cel mai puternic caine din lume?
Banuiesc ca i-au injectat steroizi si l-au alergat zeci de kilometrii zilnic ca altfel nu imi explic cu ar putea avea absolut toate grupele musculare atat de dezvoltate. Oricum nu as vrea sa ma intalnesc cu un asemenea catelus in viata reala.

p.s. Sa fie oare asta antidotul pentru hoti ? Smile)
Gaseste toate mesajele acestui utilizator
Add Thank You Citati acest mesaj intr-un raspuns
03-03-2010, 10:00 AM
Sigur i-au injectat ceva sau l-au modificat genetic pentru ca are dezvoltate toate grupele de muschi.
Offtopic: Si un ciobanesc bine crescut si ingrijit isi face foarte bine treaba. Eu intotdeauna am avut cate un ciobanesc acasa si nu am avut niciodata probleme cu hotii.

Numai bine!

Haideti sa scriem corect, in limba romana, limba pe care am invatat-o la scoala, conform regulamentului!
Viziteaza site-ul acestui utilizator Gaseste toate mesajele acestui utilizator
03-03-2010, 10:02 AM
intre "culturist" si ciobanesc l-as prefera pe ciobanesc pare mai uman si cu el as iesi pe strada , cu cel culturist nu .
shoapte , daca hotii s-ar intalni cu cel "culturist" credema ca nu i-ar mai interesa cat de feroce-i Smile s-ar speria direct de aspectul sau.
03-03-2010, 10:33 AM
Cainele cu cea mai puternica muscatura nu se prea poate determina deoarece acesta trebuie sa muste cu aceiasi intensitate de fiecare data si e cruciala si dezvoltarea fizica a cainelui . Totusi un candidat la acest titlu este Bulldog-ul (BullMastif), caine folosit de romanii antici in arene pentru a se lupta impotriva leilor pe care de fiecare data ii invingea.
03-03-2010, 10:59 AM
(03-03-2010 10:33 AM)Shoapte Scris:  Cainele cu cea mai puternica muscatura nu se prea poate determina deoarece acesta trebuie sa muste cu aceiasi intensitate de fiecare data si e cruciala si dezvoltarea fizica a cainelui . Totusi un candidat la acest titlu este Bulldog-ul (BullMastif), caine folosit de romanii antici in arene pentru a se lupta impotriva leilor pe care de fiecare data ii invingea.

:)hai sa nu vorbim despre lupte-n arena /lupe de caini sa nu creada lumea ca iubim cainii doar pentru lupte
03-03-2010, 04:41 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima data: 04-03-2010 10:31 AM de AnimalPedia.ro.)
(03-03-2010 10:33 AM)Shoapte Scris:  Cainele cu cea mai puternica muscatura nu se prea poate determina deoarece acesta trebuie sa muste cu aceiasi intensitate de fiecare data si e cruciala si dezvoltarea fizica a cainelui . Totusi un candidat la acest titlu este Bulldog-ul (BullMastif), caine folosit de romanii antici in arene pentru a se lupta impotriva leilor pe care de fiecare data ii invingea.

total gresit cainele de care vorbesti este stramosul mastiff-ilor, si da ca putere de strangere pe maxilare mastiff-ii sunt cei mai puternici musca aproape de 2 ori mai puternic decat bulldog-ul.
Conform aceluiasi studiu puterea muscaturii este direct proportionala cu latimea capului.
Asa a durat umpic pana am gasit linku:

Spre sfarsit calculeaza puterea muscaturii la 4 tipuri diferite de caini.

Orice caine poate fi dresat daca la capatul lesei se afla cineva suficient de inteligent, NU suficient de brutal.
04-03-2010, 10:30 AM
Interesant! Te rugam insa sa pui de acum inainte filmele cu embeded.
De aceasta data am modificat eu postul, dar pe viitor te rugam sa le pui asa pentru a putea fi mai usor urmarite!

Numai bine!

Haideti sa scriem corect, in limba romana, limba pe care am invatat-o la scoala, conform regulamentului!
04-03-2010, 11:12 AM
(03-03-2010 04:41 PM)marioclau Scris:  

total gresit cainele de care vorbesti este stramosul mastiff-ilor, si da ca putere de strangere pe maxilare mastiff-ii sunt cei mai puternici musca aproape de 2 ori mai puternic decat bulldog-ul.
Conform aceluiasi studiu puterea muscaturii este direct proportionala cu latimea capului.
Asa a durat umpic pana am gasit linku:

Spre sfarsit calculeaza puterea muscaturii la 4 tipuri diferite de caini.

Poate e stramosul comun al bulldogilor si al mastifilor (BullMastif) ... frumos video-ul doar ca nu a fost la fel de frumos si pentru baiatul acela negru ca il tavalesc pe jos toti cainii Big Grin. Oare de ce numai negrilor li se intampla asta ? (asta ar spune`o Eddie Murphy)
05-03-2010, 05:14 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima data: 05-03-2010 05:20 PM de xMeLLyx.)
cei mai puternici caini sunt pitbul , ocupand locul 1 la cei mai puternici si agresivi iar locul 2 il ocupa rottweilerul Smile stiu asta pentru ca am o procura de la politie ca detin 3 rottweileri si scrie locul 2 la cei mai feroce caini ... iar pe locul 3 cane corso Smile muscatura lor este ca o muscatura de crocodil ... si din pacate recent duminica trecuta am vazut un pitbul micut de vreo 5 luni care a apucat un alt catelus , maidanez , de gat si nu-i mai dadea drumul ... din pacate catelusul a murit ... cum lo prins de gat mititelul o scheunat odata si nu a mai fost ... o iesit sange prin maselele pitbuli a fost ingrozitor Sad ... si mai stiu un caz asemanator cu rottweiler ... cand aveam 16 ani ... un prieten de al meu a iesit cu cei 2 rottweilri ai lui [mascul si femela] in parc ... erau cuminti de felul lor ... si a venit un pichizez si tot latra la mascul ...si tot latra nu-i dadea pace la rottweiler ... si rottweilrul nu cred ok se enerva daca nu o apuca de pernute pe catea ... si cand o venit din nou i-o prins capul in gura lo izbit de 2 ori de pamant ... si gata o fost cu el Sad ... si cand lo "scos" din gura ...un ochi era scos ... era infiorator Sad

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce Big Grin. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! :x
05-03-2010, 10:35 PM
Se pare ca am cam avut dreptate Big Grin ! In mare conteaza foarte mult si cum cresti acel catel ... am vazut tot la stiri un reportaj despre zeci de caini morti de pe un teren intravilan din zona Palatului Parlamentului cica acolo merg astia care organizeaza lupte intre caini si isi antreneaza cainii astfel : prind caini maidanezi si ii leaga de piciorul din spate si astfel acei caini nu au nici o sansa iar ei astfel dezvolta agresivitatea si setea de sange.
Posteaza raspuns 

Saritura forum: